Daphna Ziman

Alicia Lopez-Harrison de Larde
18 Nisan 2020
Connie O’Connell
18 Nisan 2020
Show all

Daphna Ziman

Sivil haklar lideri ve Hatip Martin Luther King Jr. bir zamanlar hayatın en acil sorusunun ” başkaları için ne yapıyorsunuz?”Sanki Daphna Edwards Ziman’ın kendi hayatı ona böyle bir soru yöneltti ve o da önemli ve geniş kapsamlı bir cevap verdi . Ziman, ulusları birleştiren çocuklar (Cun) adlı bir örgütün kurucusudur. CUN’UN amacı, gelecek nesillerin artan insan hakları ve haysiyet duygusuyla birlikte çevresel dengenin tadını çıkarabileceği bir dünya yaratmaktır. CUN, dünyadaki risk altındaki çocuklara kendi yaşamlarında çok ihtiyaç duyulan değişiklikleri yapmak için kaynak sağlar. Organizasyon, adana web tasarım çocuklara farklı ihtiyaç derecelerinde yardımcı olur ve onlara çeşitli şekillerde yardımcı olur.

CUN’UN çalışmasının bir yolu, çocukları savaş bölgelerinden çıkarmaktır. Örneğin, 1999 yılında, CUN’U temsil eden Ziman, Kosovalı mültecilere yardım etme misyonunda Birleşik Yahudi topluluklarından bir heyete eşlik etti. O ve grup mültecilere yiyecek ve tıbbi malzeme getirdi ve Arnavutluk ve Macaristan’daki kamplardan İsrail’deki “emilim merkezlerine” hava yoluyla anneleri ve çocukları getirdi. Ziman deneyimi hatırlar:

“Bana yaklaşan bazı çocuklar tarafından bunaldım ve Tanrı’nın neden onlara bomba attığını sordum. Çocuklar Savaşı anlamıyor. Yaratmadılar. Savaş yaratan biziz ve onlar mağdur. Tüm savaşların gaziantep zengin iş adamı kurbanlarının yüzde 60’ının çocuk olduğunu kabul etmeliyiz. Bu bir ülke hakkında değil, bir hükümet hakkında değil; küresel bir topluluğu birleştirmekle ilgili. Olara Otunnu gibi insanlarla çalışmak bir önceliktir.”

CUN’UN bir başka işlevi, koruyucu bakımda bulunan veya koruyucu bakımdan ayrılan çocuklara mentorlar sağlamaktır. Evsiz ve koruyucu çocuklar sık sık dolaşırlar. Nadiren kendi mülklerine sahipler, bir aile ya da yetişkin akrabalarını büyütmek ve onlara bakmak için yalnız bırakıyorlar. Cun, geniş bir mentorluk programı oluşturmak için Kaliforniya Valisi ile güçlerini birleştirdi. Amaç, üniversite öğrencilerini ve topluluğun diğer üyelerini bu programa katılmaya ikna etmektir.

Ziman onun çıkarları çocuklar için endişe içerecek şekilde gelişti nasıl bahsediyor, ve o cun bulundu karar neden:

“1980’lerde, dünyanın ilk punk plak şirketi olan SST records’u da barındıran Unicorn Records’u kurdum. Müziğin arkasındaki niyet, dünyadaki gençleri bireyselliğin önemini etkilemekti. Nesiller boyunca, dünyamızın insanlığa karşı en büyük suçları, takipçilerin rolünü kabul eden kitleler yüzünden gerçekleşti.
Bu, dünyamızın çocuklarının durumunu ilk kez araştırmaya başladım. 150 milyon çocuğun ebeveynsiz olduğunu keşfetmek benim için yürek kırıcıydı.

“Her yıl 5 milyon çocuğun önlenebilir hastalıklardan öldüğünü öğrendiğimde daha da şaşırmıştım. O zaman, AIDS virüsünün ve Afrika’daki korkunç etkisinin farkına varmaya başladık.
“Çevresel mülteciler, çocuk köleliği, koruyucu bakımdaki çocuklar, evsiz çocuklar ve savaş mağduru çocuklar hakkında ne kadar çok bilgi aldıysam, başkalarının çocuklarına bakım yaparak hepimizin sorumluluk alması gerektiğini fark ettim.

“O zamandan beri evlat edindiğim küçük bir kızın hayatı için mahkemelerde savaştıktan sonra, hükümetimizi, şirketlerimizi ve Birleşmiş Milletleri en savunmasız çocuklarımız adına ortak turkish furniture bir çabaya dahil etmenin bir yolunu bulmak istedim. Ayrıca, dünya insanlarını birleştirmek için ellerinde güce sahip olan çocuklar olduğu da belli oldu.”

Eski başkan yardımcısı Al Gore, kimin ortak endişeleri CUN oluşturmak için onu istenir, Ziman için bir akıl hocası haline gelmiştir.

“Küresel düzeyde çocukların ihtiyaçları ve hakları konusunda çok ciddiydi. O zaman Birleşmiş Milletler’in bu çocuklarla ilgilenmesine yardım etmek için özel sektörde bir vücut oluşturmamız gerektiğine karar verdim.”

Son bir törende çocuk savunuculuğu için bir ödül kabul etmek, Ziman onun çalışmaları için ihtiyaç hakkında konuştu:

“Şu anda, dünyada ebeveynsiz olan yaklaşık 100 milyon çocuğumuz var. Son on yılda, 60 milyon çocuk önlenebilir hastalıklar nedeniyle beş yaşından önce öldü.
Afrika’da yaklaşık 10 milyon AIDS yetimi var. Biz, küresel bir köy olarak, sadece en zayıf halka kadar güçlüyüz ve en zayıf halkanın çocuklarımız, yeni nesil olmasına izin verdiğimizi hayal edemiyorum. Dünyadaki tüm kimyasalların gerçekleri, gezegenimizi zehirleyen pestisitler ve böcek öldürücüler: hasarı değiştirmek ve onarmak için nesiller alacaktır. Çocuklarımıza mahkum olarak davranarak, hasarı onarmak için kendi başlarına üstlenmeleri muhtemel değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir