Eunice Kennedy Shriver

Connie O’Connell
18 Nisan 2020
Show all

Eunice Kennedy Shriver

“Yoksulluğun, savaşın ve baskının insanların umutlarını azalttığı bir dünyada, özel Olimpiyat sporcuları bu umudu manevi güçleri, mükemmellikleri ve başarıları ile alevlendiriyor. Biz onları en iyi için umut olarak için, umut ABD’de yeniden doğar, ” Shriver dedi (“Shriver, Eunice Kennedy (1920 – )””Dünya Biyografisi Ansiklopedisi). Eunice Kennedy Shriver zihinsel ve fiziksel olarak meydan dünyanın görüşünü reform hareketi öncülük etti.

Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra ülkemizde bir depresyon sırasında gezegende umut uyandırarak insanlığa ilham verdi. Eunice Kennedy Shriver, kişisel fedakarlığı, özveri ve engelli insanlara karşı doğayı vererek dünyaya engelli toplumun gerçeklerini öğretti. Onun katkıları olmadan, ihmal ve reddedilme dolu bir hayatla karşı karşıya gelecek milyonlarca hayatı dönüştürerek bir kahraman ve gerçek bir ilham kaynağı olarak ünvanını kazandı.

Eunice Kennedy Shriver 10 Temmuz 1921’de Kennedy ailesine doğan Shriver, Brookline, Massachusetts’te büyüdü.

Oprah ile yaptığı röportajda, kızı Maria Shriver, Kennedy ailesinde büyüyen hayatı açıkladı. Oprah Kennedy’nin yaşam tarzı hakkında yorum yaptı “ ” yeni kitabında, sürekli yapmanın sadece sizin yetiştirdiğiniz yol olmadığını söylüyorsunuz; bu, hayatınızın Doktrini idi.”Maria cevap verdi,” doğru. Yapmak ve büyük yapmak gerekir. Dünyayı mersin fuckbuddy değiştirmelisin. Ve bunu 24/7 yapmalısınız “(“Oprah Maria Shriver ile konuşuyor”). Eunice Kennedy Shriver’in Kennedy ailesindeki yetiştirilmesi, dünyayı devrim yapma tutkusunu başlattı.

1953’te Çavuş Robert Shriver ile evlendi ve beş çocuk doğurdu. Çocuklarının ikisi annelerinin ayak izlerini takip etti ve özel ihtiyaçları olan insanlar için savunucuları oldu. Kız kardeşi Rosemary hafif zeka geriliği ile doğdu. Shriver, Ekim 1961’de yaptığı bir basın toplantısında, çocukluğu boyunca, ” zihinsel gerilik alanında pratik olarak etkili bir program yoktu. Mümkün olduğunda, çocuklar kurumlara bağlıydı. Normal toplumdan ayrıldılar ve unutuldular, ailelerinin üyeleri hariç … kamu adana web tasarım anlayışının eksikliğinden acı çektiler ve fon eksikliğinden acı çektiler “(“Shriver, Eunice Kennedy (1920 -).”Dünya Biyografisi Ansiklopedisi). Shriver, Rosemary’nin ve engelli toplumun geri kalanının yaşadığı korkunç koşulları görünce ciddi bir değişiklik yapma sorumluluğunu üstlendiğini fark etti.

Shriver zamanının çoğunu feda etti ve engelli insanların hayatlarını iyileştirmek için sadık, yardımsever kişiliğini kullandı.

Örneğin, her yaz beş hafta boyunca, Shriver ve kocası zamanlarını Shriver kampına adadı. Camp Shriver, Haziran ayında çift tarafından oluşturulan bir yaz günü kampı 1963, Rockville Maryland evlerinde gerçekleşti “ ” Shriver, eunice Kennedy (1920- ).”Dünya Biyografisi Ansiklopedisi). Kampta, özel ihtiyaçlar çocuklar birçok klasik spor ve açık hava etkinliğine katıldı. Her yıl çok fazla zamanından vazgeçerek, bu talihsiz insanlara eşit davranma ve “normal” yaşam sürmelerine yardımcı olma tutkusunu gösterdi. Camp Shriver’a olan bağlılığı, yüzlerce hayata nasıl dokunduğunu ortaya koyan özel karakterini gösterdi.

Camp Shriver’ın başarısı, Shriver’a aynı amaca sahip diğer kuruluşları yaratması ve desteklemesi için ilham verdi: zihinsel ve fiziksel engelli kişilerin toplumdan kabul görmesine izin vermek. Ayrıca, 1962’de Joseph P. Kennedy Jr. ‘ yi kurdu. Mental retardasyon Ödülleri ve Ulusal Çocuk Sağlığı ve insani gelişim Enstitüleri. 1963’ten 1968’e kadar, vakıf Camp Shriver’e benzer seksenden fazla organizasyona hibe verdi. Onlar Ocak ayında en önemli ve etkili hibe verdi 1968 Chicago’da bir parkta düzenlenen bir olay için ilçe (“Shriver, eunice Kennedy (1920- ).”Dünya Biyografisi Ansiklopedisi). Etkinlik, bugün engelli sporculara çok çeşitli Olimpiyat sporlarına katılma fırsatı veren dünya çapında bir yarışma olan ilk özel Olimpiyatlar oldu.

Shriver yirmi yıl boyunca bu örgütün Başkanı olarak görev yaptı.

“ ” Shriver, Eunice Kennedy (1921 -).”Dünya çapında kadınlar sözlüğü). Başkan olarak başarıları, elli ABD eyaletinden ve 150 ülkelerinden bir milyondan fazla sporcunun 26 sporlarında rekabet etmesine ve 1999 yılı boyunca 15.000’den fazla etkinliğe izin verdi “ ” Shriver, eunice Kennedy (1920 -).”Dünya Biyografisi Ansiklopedisi). Bir kuruluş için Shriver çalışkanlık, bütün bir gezegen için bir devrim gerçekleşmiştir. Onun coşkusu ve yardımseverliği, entelektüel ve fiziksel zorlukları olan  insanlar için yepyeni bir dünya oluşturdu. Bir önceki özel Olimpiyat Pisti yıldızı olan Loretta Claiborne, Shriver’in neden kahraman olduğunu açıkladı “ ” lisedeyken 1970’te özel Olimpiyatlara başladım.

Sadece benim için yaptıklarını değil, başkaları için fedakarlık yaptığını da gördüm. Hayattaki gerçek ruh aranmak, bir şansa sahip olmak ve bunu özel Olimpiyatlarla spor yaparak yaptı … yapmak istediği tek şey bu—her çocuğun, kim olursa olsun, ne kadar hızlı öğrenebildikleri, ne kadar yavaş öğrenebildikleri… hayatı deneyimleyebilme hakkına ve sevincine sahip olduğunu söylemek … ve bir gün, ‘ yapabileceğimi biliyorum.’Değil’ ben düşünüyorum, ‘ama’ ben biliyorum’ ” (Crockett). Claiborne, özel Olimpiyatlara kurban ettiği önemli miktarda zaman ve dünyaya aşıladığı dersler nedeniyle Shriver’i bir kahraman olarak görüyor.

Shriver dünyaya engellilere eşit davranmayı öğretti ve bize bu insanlar aracılığıyla olumsuzluklarımızla nasıl yüzleşeceğimizi ve üstün geleceğimizi gösterdi. Kasım 2007’de Eunice Kennedy Shriver, JFK Kütüphanesi ve Müzesi’nde konuştu ve “hayatım bir çocuk olarak şanslı olmakla ilgili. Beni seven ve olasılıklara inanmamı sağlayan ebeveynler tarafından yetiştirilmek-ama garip bir şekilde, belki de hayatım da karşılaştığım sıkıntıda şanslı olmayı içerir. Gerçek gücün benim için olmadığını söyleyen bir kadın olarak reddedilmelerin acısını yaşadığım için şanslıyım. Annemi ve kız kardeşim Biberiye’nin dayanılmaz reddedilme ile tedavi edildiğini gördüğüm için şanslıyım. Kariyerim boyunca dünyadaki siyasi ve sosyal adaletsizlikle yüzleşmek zorunda kaldığım için şanslıyım.

Diyebilirsiniz, ‘ neden böyle zor deneyimler için şanslıyız?’

Cevap basit: ailemin sevgisinin ve reddedilmenin korkunç acısının birleşimi, olumlu bir yönde bir fark yaratabileceğime inanmam gereken güveni geliştirmeme yardımcı oldu” (Crockett). Hayattaki zorlukları, hangi yetenek veya engellilik olursa olsun, engellerinin üzerinde zafer kazanabileceği kimseyi tanımasına yardımcı oldu. Zorlukların bizi geri tutmadığını, daha ziyade bizi hayatta ileriye doğru ittiğini ve daha güçlü insanlar olmamıza yardımcı olduğunu gösterdi (Crockett). O ve oğlu Tim, Bu inancı özel Olimpiyatlarla teşvik ediyor. Tim bir keresinde Oprah Winfrey’e, ” özel Olimpiyatlar hakkında … doğduğun şey değil, masaya getirdiğin şey. Eğer Tanrı size verdi her şeyi ile bu yarışı çalıştırırsanız, ” kazandınız (“Shriver, Eunice Kennedy (1920- ).”Dünya Biyografisi Ansiklopedisi).

Aynı şekilde, Shriver, herkesin eşit olarak yaratıldığına dair önemli yaşam dersini de dile getirdi: “… tüm insanlar, her birinin ahlaki mükemmellik, cesaret, dostluk ve sevgi için bir açlığa ve açlığa sahip olduğu anlamında eşit yaratılmıştır. Ayaklarımızın hızı ya da kollarımızın gücü ne olursa olsun, her birimiz bu en yüksek erdemleri yapabilir. İstihbarat sevgiyi sınırlamaz, zenginlik arkadaşlık üretmez “(Crockett)” Shriver, tüm dünyaya bir kişinin yeteneklerinin bilgi veya vücudunun ne kadar iyi çalıştığı ile sınırlı olmadığını kanıtladı. Bir kişinin yeteneği, başkaları için azim, cesaret, nezaket ve şefkatimizi ölçer. Shriver yüzünden, bu değerli yaşam derslerini Hazine ediyoruz ve onlara bağlı kalmaya çalışıyoruz.

Eunice Kennedy Shriver’i gerçek bir ilham kaynağı olarak görüyoruz

Çünkü dünyaya bir kişinin milyonlarca yaşam üzerinde sonsuz bir etki bırakabileceğini gösterdi. Onun çabası, birçok ülkeyi bu yoksul grubun yasalarını ve görüşlerini değiştirmeye zorladı. “İrlanda, 2003’te Dublin’de özel Olimpiyatlar yapıldıktan sonra ayrımcılıkla mücadele Tüzüklerini yeniden yazdı…otuz yıl önce Rusya, zihinsel engelli vatandaşlarının olmadığını iddia etti-Şangay’a 190 kişilik bir ekip gönderdi … bir zamanlar karanlık odalarda kilitli olan insanlar şimdi gün ışığında futbol topları tekmeliyor” Irak ve Afganistan’da (McCallum).

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Shriver ve özel Olimpiyatlar 1975’te tüm engelli çocuklar Yasası ve 1990’da Engelli Amerikalılar Yasası (McCallum) eğitimini etkiledi. Shriver’in sıkı çalışması ve etkisi nedeniyle, dünya çapında çok sayıda engelli insanı etkiledi. Toplumun tahammül etmediği, takdire şayan ve ilham verici bir grup insana fayda sağlamak için feda ettiği bağlılık ve zaman. Dünya çapında ürettiği tüm değişim nedeniyle onu başarılı bir kahraman olarak görüyoruz. Özel Olimpiyatlara katılan bir sporcunun Çinli bir annesi olarak, “Bayan Shriver bizim kahramanımız çünkü dünyadaki zihinsel engelli insanlara, özellikle Çin’de mutluluk ve özgürlük getirdi, böylece spora katılarak kendine güven ve mutluluk duyacaklar” (Crockett). Shriver, 2009 yılının Ağustos ayında vefat etmesine rağmen, engelli topluluğa ve tüm dünyaya verdiği etki nedeniyle varlığı her zaman hissedilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir